Vše, co potřebujete vědět o Barbie

Vše, co potřebujete vědět o Barbie

Kapitán. Midge. Ken. Barbie. Každý zná tato jména, ale znáte jméno Ruth Handlerová? Měli byste, ona je ta, která oživila Barbie a její přátele v roce 1959. Ruth byla manželkou Elliot Handlerové, spoluzakladatelky hračkové společnosti Mattel. V roce 1954 si Ruth všimla, že její dcera Barbara často hrála s papírovými panenkami dospělé role. V té době byl trh s panenkami zaplaven pouze panenkami pro děti, jako je Chatty Cathy, a tak se Ruth obrátila na svého manžela a navrhla, aby Mattel vydal panenku, se kterou by si starší dívky mohly hrát. Odmítl tuto myšlenku a Mattelovi ředitelé byli přinejmenším také nadšení. Rychle vpřed do roku 1956. Na evropské dovolené se svými dětmi Ruth narazila na německou panenku jménem Bild Lilli. Tato panenka byla přesně tím, na co Ruth myslela, když se poprvé přiblížila k Mattelu, takže si jednu koupila pro svou dceru a dvě, aby ji vzali k Mattelu. Jakmile se vrátila do Spojených států, Ruth přepracovala panenku a dala jí nové jméno, Barbie, po její dceři. První panenka Barbie byla debutována na americkém mezinárodním veletrhu hraček 9. března 1959. Jak se říká, zbytek byla historie. Když se Ruth, pouhá hospodyňka a zůstala doma máma, přiblížila k Mattelu, jsem si jistá, že neměla tušení, že by její nápad vytvořil franšízu za miliardu dolarů, jméno domácnosti nebo kulturní ikonu. Ale to se přesně stalo.

Všichni v rodině…

Barbie byla hit! Během prvního roku výroby prodal Mattel přibližně 350 000 Barbies. Ale to nestačilo; Mattel měl hlad po více a zřejmě také Barbie. Spolu přišel Ken. Ken, pojmenovaný po Ruthově synovi, byl propuštěn v roce 1961 jako vhodný protějšek pro Barbie. Atraktivní a okouzlující, Ken byl Barbie rytířem v zářící zbroji. Ale Barbie potřebovala i nějakou přítelkyni. Mattel představil hispánskou panenku Theresu, oficiální „nejlepší kamarádku“ Barbie. Mattel držel politickou korektnost a představil také afroamerickou panenku Christie. Mladší, pre-dospívající panenky, jako jsou Midge a Skipper, byly představeny, aby působily proti kontroverzní sexuální přitažlivosti Barbie.

Barbie však Kenovi nikdy nebyla věrná. Rozdělili se v roce 2004 a byla zveřejněna tisková zpráva, která uvádí: „(Barbie a Ken) mají pocit, že je čas strávit nějaký kvalitní čas – kromě … Stejně jako jiné celebrity páry, jejich hollywoodská romance skončila.“ Barbie se spřátelila s Blaine, australským surfařem, který se odnikl z ničeho a ukradl jí. Jejich romantika však byla krátkotrvající. Barbie opustila Blaina v roce 2006, aby se vrátila k nově vytvořenému Kenovi. Protože, víte, to je to, co je na vnější straně, co se počítá …

Všechno, co se třpytí, není zlato

Všechna sláva a bohatství nepřicházely bez trochu kontroverze. A Mattelova vlastní dívka vedle byla ve středu všeho.

Nerealistický obraz těla

Rodiče neměli rádi, když jejich malé dívky vlastnily panenku s tolik přitažlivým sexem. A způsob, jakým reprezentovala proporce těla, nepomohl. Pokud by byla Barbie skutečnou osobou, podle Mattelovy velikosti by byla / měla:

5’9 “vysoký
36 “hrudník
18 “pas
33 “boky
110 liber
BMI 16,24
„Barbie v reálném životě“ by splňovala kritéria anorektiky a neměla by ani dostatek tělesného tuku na menstruaci. V roce 1963, Mattel vydal Barbie, která přišla s knihou s názvem “Jak zhubnout”, s jedinou radou bylo “Nejíst!” V další Barbie vydané v roce 1965 byla zahrnuta stupnice, která byla trvale stanovena na 110 liber.

Rasismus a předsudek

V roce 1997 se Mattel spojil s Nabisco a představil Oreo Fun Barbie. Mattel vytvořil bílou i černou verzi, která se u nových verzí stala obvyklou. Demonstranti v afroamerické komunitě vyjádřili názor, že „oreo“ je hanlivá slur, která se používá k popisu člověka, který byl na vnější straně černý, ale uvnitř bílý, podobně jako populární cookie. Panenka nešťastně selhala a neprodané zásoby si vzpomněl Mattel.

Také v roce 1997, Mattel vydal “Share a Smile Becky”, panenku na vozíku. Student střední školy ve Washingtonu, který byl kvůli dětské mozkové obrně omezen na invalidní vozík, kontaktoval Mattel a informoval ho, že Beckyho invalidní vozík se nevejde do výtahu v snovém domě Barbie. Tyto domy se prodávaly za 100 USD, takže pro něco, co bylo přehlíženo, bylo absurdní. Mattel vydal prohlášení, v němž uvedl, že budoucí produkce panenského domu by se změnila tak, aby pojala Beckyho a její invalidní vozík.

Život je plast, je to fantastické

V roce 2002, Mattel žaloval MCA Records pro píseň “Barbie dívka,” hrál Aqua. S texty jako „Můžete mi kartáčovat vlasy, svléknout mě všude,“ „políbit mě sem, dotknout se mě tam,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *