Průvodce po výběru nejlepší digitální fototiskárny

Průvodce po výběru nejlepší digitální fototiskárny

Kvalita obrazu výsledného digitálním fotoaparátem je ovlivněna jeho rozlišením, čím vyšší rozlišení, tím lepší obraz bude výsledkem, ale když vytisknete svou digitální fotografii na papír, vaše fotografie nebude určitě tak dobré jako vaše digitální fotografie. Kvalita tisku fotografií je ovlivněna kvalitou tiskárny. Pokud tedy chcete získat vysoce kvalitní tisk fotografií, můžete jít do obchodů s digitálními fotografiemi, ale to vám zlomí kapsu. Jak tedy můžete tisknout digitální fotografie pomocí vysoce kvalitního tisku fotografií, aniž byste si zlomili kapsu? Investujte své peníze do nejlepší digitální fototiskárny.

V současné době existuje na trhu mnoho tiskáren digitálních fotoaparátů. Přicházejí s různými značkami, funkcemi a cenami, které ztěžují určení nejlepší digitální fototiskárny, která vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu. Níže jsou uvedeny jednoduché tipy, které vám pomohou určit nejlepší digitální fototiskárnu, která vyhovuje vašim potřebám.

– Zvažte, jaká bude velikost vašich výtisků. V případě, že vás tisk fotografií 4×6 potěší, nemusíte kupovat nákladnou velkoformátovou tiskárnu. Většina tiskáren na základní úrovni může snadno tisknout na běžný papír formátu US Letter. Pokud nechcete fotografie zvětšit, bude pro vás lepší použít základní digitální fotografickou tiskárnu.

– Inkoustová technologie nebo technologie Dye Sublimation? Tento dotaz je nejdůležitější, na co byste se měli sami zeptat před výběrem nejlepší digitální fototiskárny. Pokud máte v plánu tisknout fotografie i text, nejlepší volbou je tiskárna s technologií Inkjet. Tento druh tiskárny pracuje tak, že šíří drobné tečky inkoustu tryskami na tiskové hlavě. Ale pokud máte v plánu tisknout pouze fotografické výtisky, nejlepší volbou je použití tiskárny s technologií Dye sublimace. Tento druh tiskárny používá teplo k přenosu barviva na silnější papír, například papír pro papír do tiskáren, textilie nebo karty. Je však dražší než technologie Inkjet a výsledek tisku fotografií je také mnohem lepší než technologie Inkjet.

– Odhadněte, kolik rozlišení budete potřebovat. Pojem DPI (tečky na palec) označuje množství inkoustových teček, které tiskové zařízení používá pro vytváření obrázků nebo textu na palec. Čím vyšší je DPI, tím ostřejší, jasnější, živější a podrobnější je vaše fotografie vytištěna. Standardním výsledkem vysoce kvalitního fotografického tisku pro inkoustové tiskárny je asi 2 400 DPI a 300 DPI nebo méně pro tiskárnu sublimační barvy.

– Studujte recenze tiskáren. Spotřebitelé, kteří si zakoupili tiskárny, obvykle odesílají uživatelské recenze na technologických webech. Zkoumejte a analyzujte recenze digitálních fotografických tiskáren a dokonce se zeptejte svých kamarádů souvisejících s jejich myšlenkami na tiskárně, kterou chcete vybrat.

– Všimněte si různých funkcí. Mnoho nejnovějších digitálních fotografických tiskáren nabízí spoustu dalších funkcí, díky nimž si budete moci hrát spoustu možností. Řada tiskáren má sloty pro paměťové karty, proto stačí umístit digitální fotoaparát nebo dokonce paměťovou kartu vašeho mobilního telefonu do slotu tiskárny, aby bylo možné tisknout fotografie. Existence LCD obrazovky vám velmi pomůže upravit fotografie před tiskem. Funkce PictBridge vám umožní přímo tisknout fotografie připojením fotoaparátu přímo k tiskárně prostřednictvím USB slotu a před tiskem nemusíte nahrát fotografii do počítače.

– Zvažte dodatečné náklady. Pokud chcete ušetřit více peněz, musíte použít vlastní digitální tiskárnu fotografií. Pokud však dojde inkoustové kazety, zjistíte, že jsou inkoustové kazety dražší. Nebo pokud potřebujete tisknout kvalitní fotografii pomocí speciálních fotografických papírů, za ně utratíte mnohem více peněz.

Zajistěte, aby inkoustové kazety a papír pro fototiskárny nebyly levnější a cenově dostupnější. Několik tiskových zařízení stále dobře pracuje s inkoustovými kazetami třetích stran, proto bude lepší potvrdit, zda bude tiskové zařízení, které lovíte, s nimi spolupracovat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *