Logo stojí za to

Logo stojí za to

Kolik log vidíte ve své každodenní rutině? Jsou nevyhnutelné, schovávají se pod kuchyňským dřezem, v peněžence, dokonce i na hračkách vašich dětí. Tyto úžasné malé věci jsou docela pozoruhodné, s několika písmeny, klikyháky nebo přejetím štětcem můžete získat cit pro společnost nebo nápad, který představuje.

Německá banka. Designér: Anton Stankowski, 1974.

Loga dnes dostávají docela špatný tisk: „Kolik? To můj 12letý mohl udělat.“ Často je to pravda. Vezměte si logo Deutsche Bank. Vytvořeno v roce 1974 umělcem a designérem Antonem Stankowskim, sestává z modrého rámečku se šikmou linií uvnitř: to je vše. A přesto to představuje multibilionovou libru. Jakýkoli sebevědomý předškolák s vládcem a plstěnou špičkou by to mohl udělat slušným bodnutím, což se neztratilo na německých novinách Bild Zeitung, které v době zavedení loga napsali neuvěřitelný příběh s nadpisem „Umělec dostane 100 000 známek za pět řádků “(moc toho moc neděláme …).

Jeho skutečná síla však pochází z opakování. Řádek v krabici by mohl představovat jakoukoli banku, ale opakujte ji dostatečně často (s několika miliony marketingových výdajů za ní) a je spojena pouze s jednou.

Tyto malé obrázky mohou získat neuvěřitelnou sílu. Co zahrnuje úspěšný design? Čisté linie, elegance, jednoduché „Simple“. Opakování je srdcem loga, plácnutí na boku autobusů, per, trička a google Adwords ho spálí do vzpomínek diváků

Trochu vizuálních podvodů funguje také. Vezměte Woolmark, přadénko inspirované uměním Op Art, které bylo navrženo pro Mezinárodní sekretariát vln v roce 1964. Je to krásný, nadčasový symbol, který byl odebrán právě dost. Nebo, také od roku 1964, logo British Rail, známé různě jako „vrány nohou“, „ostnatý drát“ nebo „šípy nerozhodnosti“. Nahradil starý „fretku a terč“, který se používal od roku 1956, a zametal pseudo-heraldickou flummerii odvážným modernismem, který sliboval nový „Věk vlaku“.

Loga mohou být také přátelská, milá. Bibendum, známé jako Michelin Man, se poprvé objevilo v roce 1898. Vypráví se, že bratři Michelin, Edward a André, navštívili Lyonskou univerzální výstavu v roce 1894, když si Edward všiml hromady pneumatik na stánku společnosti a prohlásil: „se zbraněmi by udělal člověka “. Ve srovnání s úšklebkem, na který jsme zvyklí, zobrazují rané verze téměř zlověstnou postavu, která je na doutníku permanentně okusována a chomping. Chvíli byl dokonce známý jako „opilec na silnici“.

Michelin. Designér: O’Galop (Marius Rossillon), 1898.

„Málokterá loga dnes odpovídají kouzlu Bibendum nebo jednoduchosti Woolmark. Jsou příliš komplikované a přehnané, jsou oběťmi nekonečného výzkumu a manažerského ditheringu, které zvyšují spirály nákladů. jednoduchá známka vyžaduje vzácné dovednosti. Pomyslete na Panda WWF, londýnský podzemní kruh nebo jazyk Rolling Stones. Loga nesou plechovku pro kapitalistické excesy, ale mohou být také zbožňovány prvky naší vizuální kultury. “

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *