Led Zepellin mění směr grafického umění

Led Zepellin mění směr grafického umění

Ekonomika rozhodně ovlivňuje trh s licencovaným zbožím. Každý snižuje své nabídky. Zní to jako další špatné zprávy? Ne, pokud jste sběratel.

Od Led Zeppelin a The Beatles jsme dostali slovo, že snižují nabídku licencovaných oděvů a dárkového zboží, takže se připravujeme na sucho. Na skladě máme několik stylů triček Led Zeppelin a The Beatles, které jsou nebo budou v důchodu. To znamená, že jakmile jsou pryč, jsou pryč. Stále máme také některé z oděvů s licencí The Doors, které byly minulý podzim v důchodu. Takže, pokud jste fanouškem Led Zeppelin, Beatles nebo Doors, nyní je čas na to tričko, které jste obočí.

Položky jsou v důchodu, když obchodníci a majitelé licencí (kapela nebo dědictví) chtějí změnit design, omezit nebo odstranit stávající produkty nabízené na trhu. Důvodem může být snížení nákladů, příprava na nové vydání nebo soulad s právním soubojem s licencí. Po vyřešení problému většina kapel přichází s novými položkami, ale je čas shromáždit – než jsou položky tak vzácné, že hodnota je vytlačena z vašeho rozpočtu.

Položky v důchodu jsou dobrou zprávou pro sběratele. Pokud si koupíte, co se vám líbí, když je aktuální, a udržujte jej v dobrém stavu, časem to oceníte. Když je položka v důchodu, začne se zhodnocovat rychleji, protože na trhu je stále méně a méně položek.

Příkladem jsou lávové lampy Elvis, Jimi Hendrix a Rolling Stones. Měli jsme je na skladě a jsou k dispozici již několik let za 75 USD v maloobchodě a za pouhých 55 USD na prodej. Jsou v důchodu a již nejsou k dispozici od licencovaného výrobce. Nyní mají cenu 125 USD, ale čím déle je udržujeme, tím cennější se stávají. Pokud jste čekali na koupi jedné z lávových lamp, je to stále férová cena, ale obávám se, že jste přišli o nejlepší cenu.

Šťastný sběr všem!

Kate Kirby, The Rock and Roll Emporium
Andy Kirby a Kate Kirby, majitelé

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *