Jak se stát grafickým návrhářem – přehled

Jak se stát grafickým návrhářem – přehled

Existuje několik profesí, které vyžadují pouze odhodlání, abyste byli v nich úspěšní. Dobré vzdělání, ochota učit se a schopnost tvrdě pracovat mohou v těchto oblastech vést k přiměřenému úspěchu. Existují i ​​další, které byste měli zvážit pouze v případě, že jste o ně nadšení, například v případě medicíny nebo ošetřovatelství. Pak existují profese, které potřebují nejen vášeň a odhodlání, ale také velkorysou dávku talentu. Do této kategorie spadají všechny tvůrčí profese, včetně grafického designu.

Pro ty, kteří sní o tom, že se stanou grafickými designéry, byla semena pravděpodobně zasetá zpět v dětství, když dostali svůj první A v umělecké třídě.

Pokud jste ve svém dětství kreslili obrázky, které stále zdobí zdi vašeho domova, pokud jste nyní dosáhli fáze, kdy vaše představa zábavy zahrnuje pohrávání s designovými nástroji na počítači vytvářejícími umělecká díla, pak jste dokonalým kandidátem na kariéra v grafickém designu.

Grafický design je definován jako vizuální komunikace kombinací textu a obrázků. Jinými slovy, grafický design je vizuální vyjádření zprávy, nápadu nebo konceptu. Pokud má obrázek hodnotu tisíc slov, pak grafici patří k nejplodnějším spisovatelům, které známe.

Takže pokud grafický design je to, co chcete dělat po zbytek svého života, pak je čas zahájit akci. Tady je třístupňový přístup, jak se stát grafickým designérem.

Krok 1: Získejte informace

Prvním krokem k tomu, abyste se stali grafikem, je shromažďování relevantních informací – a spousty – o profesi. Některé otázky, které byste mohli chtít najít, zahrnují:

Jaká je povaha práce?
Jaké profesní příležitosti mají?
Jaký je jejich výdělečný potenciál?
Jaký druh školení je třeba?

Některé výzkumy na internetu přinesou odpovědi na většinu těchto otázek. Můžete také vést rozhovory s odborníky z oboru, abyste získali informace z první ruky. Poradci v oblasti kariéry a přijímací konzultanti mohou být také schopni poskytnout užitečné informace o profesi.

Krok 2: Získejte kvalifikaci

Druhým krokem k tomu, abyste se stali grafikem, je získání potřebné kvalifikace. Než se ucházíte o vhodný program, musíte o této profesi vědět několik věcí. Samotná kreativita nestačí k úspěchu v této oblasti. Musíte ji kombinovat s počítačovými dovednostmi a obchodními znalostmi.

Odbornost v používání různých návrhových nástrojů a počítačových softwarových programů je pro nového grafického designéra stejně důležitá jako talent. Protože práce grafického designéra zahrnuje porozumění požadavkům klienta a cílové skupině, jsou žádoucí i obchodní znalosti.

To je důvod, proč je důležité zvolit grafický titul, který vám poskytne pevný základ v technikách webového designu, počítačových dovednostech a obchodních principech.

Ačkoli mnoho profesionálů je schopno dostat se na nohy s krátkodobými profesionálními certifikáty v oblasti grafického umění, získání vysokoškolského titulu určitě zvýší vaši prodejnost. Většina vysokých škol a univerzit nabízí dva programy grafického umění – přidružený titul a bakalářský titul v oboru grafického umění a designu.

Titul přidruženého člena kvalifikuje absolventy na pozice asistenta grafického designéra, z nichž mohou pracovat na cestě nahoru. Bakalářský titul je minimální pověření požadované pro většinu vstupních a pokročilých úloh grafického designu.

Krok 3: Získejte zkušenosti

Pryč jsou dny, kdy by vám vaše akademické úspěchy mohly dostat švestkové pozice ve velkých organizacích. Zaměstnavatelé v dnešní době hledají praktické zkušenosti v oboru spolu s akademickými údaji, zejména pokud patříte do aplikovaného oboru, jako je grafika.

Stát se grafikem bude vyžadovat více než titul nebo certifikát. Čím dříve začnete budovat portfolio, tím lepší budou vaše šance na trhu práce. Některé programy grafického umění mohou studentům poskytnout externship, aby si mohli nechat špinit ruce designem, zatímco jsou stále na vysoké škole.

Pokud vaše škola takové ustanovení nemá, můžete se obrátit na mediální nebo softwarovou společnost, kde získáte volné místo na interní úrovni. Nejenže získáte cenné informace o pracovních lekcích v grafice, ale budete také moci navázat kontakty pro budoucí použití. Až budete docela dobře pracovat samostatně, zkuste získat nějaké úkoly na volné noze, i když za ně neplatíte. Mít působivé portfolio práce udělá pro kariéru grafiků to, co se ve škole nezmění!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *