Barmské tetování

Barmské tetování

V tomto článku píšu nejen o „barmských tetováních“, ale uvedu toto téma do příslušného historického a kulturního kontextu. Začněme naší cestou do říše tetování.

Co si pamatujete nebo víte o roce 1991? Ne moc? Dovolte mi, abych vám zapamatoval. Byl to rok, ve kterém začala 1. válka v Zálivu, byl zavražděn bývalý indický premiér Rajiv Gándhí a raketoplán Columbia vystoupil z Cape Canaveral, aby vzal Spacelab na oběžné dráhy. S ohledem na téma tohoto článku, nejdůležitější událostí roku 1991, byl objev „Oetziho“ Icemana 19. září 1991 v Evropě. Extrémně dobře zachovaná mumie byla zmrzlá vysoko na ledu na ledovci Fineilspitze, hory v rakouských Alpách na rakousko-tyrolské (italské) hranici ve výšce 10,530 ft / 3,210 m.

Teď jasně vidím otazníky ve vašich očích a slyším vaše otázky, co na zemi mají takzvaná barmská tetování co do činění s místem v Evropě, 4,140 námořních mil / 7,670 kilometrů od Barmy a pro koho kvůli bohu Oetzi, ten místní je. Nebuď netrpělivý, dám ti odpovědi hned teď; budete překvapeni.

Nejprve vám řeknu, kdo nebo co Oetzi ‘je. Oetzi ‘je přezdívka Oetzi, protože byl nalezen v Oetztalských Alpách, daný muži středního věku (asi 46 let), který měl pravděpodobně vyšší postavení (nesl měděnou sekeru s sebou, co tehdy bylo symbolem stavu) ). Jeho život našel někdy mezi 3239 a 3105 př.nl násilný konec (protože byl zavražděn) v místě, kde byl nalezen (co z něj zbylo) nebo v jeho blízkosti. On (jeho mumie) je v době psaní tohoto dokumentu starý asi 3 300 let a dodnes zůstává pokladem cenných informací pro vědce.

Teď vám dám vědět, jaké je spojení mezi ním a Barmou. „Oetzi“ je dosud nejstarším definitivním důkazem, který kdy byl nalezen, že lidé už v době mědi nosili tetování, protože 61 z nich bylo rozloženo na 19 částí (zápěstí, dolní končetiny, dolní část zad a hrudníku atd.) Jeho těla. Některé zdroje mluví o 49 tetováních, což bylo první množství tetování, které se na něm objevilo v roce 1991, když byl objeven. Tento počet se postupem času zvyšoval, protože bylo nalezeno stále více tetování, která jsou někdy sotva viditelná na tmavém pozadí kůže. Poslední byl objeven v prosinci 2015, což zvýšilo celkový počet na 61.

Přestože existují spojení ve formě migrujících a cestujících lidí ze západní Evropy do střední Evropy, východní Evropy, Ruska a Číny (některé mumie nalezené v Číně jsou určitě kavkazské a euroasijské evropského původu), ale v žádném případě nechci tvrdit, že umění tetování rozšířil se z Evropy do Barmy, protože by – jak si myslím – bylo docela pošetilé předpokládat, že tetování pocházelo z jednoho konkrétního místa a začalo se šířit po celém světě odtamtud.

Archeologické nálezy, které naznačují existenci tetování, byly hlášeny z různých míst z celého světa, což zvyšuje pravděpodobnost, že na začátku začalo tetování v různých dobách a v různých kulturách nezávisle na sobě a šířilo se z těchto regionů a kultury do příslušných sousedních regionů a kultur, dokud na této planetě nezůstalo místo, kde by tetování nebylo známo a praktikováno. Nikdo nikdy nebude vědět, jak to skutečně bylo, ale tohle je moje představa o tom, jak to s největší pravděpodobností bylo.

Do regionů a kultur, které dnes patří k těm, které tvoří Barmu (od roku 1989 nazývané také Myanmar), bylo tetování zavedeno dlouho poté, co již bylo nedílnou součástí mnoha kultur v jiných částech světa.

Přiznávám, že najednou jsem vážně uvažoval o tetování sám. Nakonec jsem se proti tomu rozhodl ze strachu ze zdravotních problémů, jako je HIV, a jeden nemám. Totéž platí pro moji manželku, dceru a vnuka (OK, ten druhý je stále příliš malý na to, aby byl vytetován). Ale jinak je vidím (tetování) každý den. Všude a od rána do večera jsou kolem mě ve všech kvalitách a od neichromatických po vícebarevné.

Barmský – zejména muži – bez alespoň jednoho tetování jsou pro tetování velmi vzácné věci, které jsou nedílnou součástí toho, čemu se říká „barmská kultura“, a je ceněn převážně pověrčivými barmskými lidmi. Proto jsem se rozhodl napsat článek o barmských tetováních.

Všechno, co jsem věděl o tetováních, když jsem se rozhodl psát o nich, bylo to, že tetování je obrázek, který je více či méně umně vložen do kůže. Věřit, že to bylo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *